Otázka

Zápis manžela do do hypotéky


Položit otázku
Otázka

Dobrý den, manželka má na sebe napsanou hypotéku, ale já financoval opravu celého domu. Jak postupovat k připsání k hypotéce, aby hypotéka byla na nás oba?  Darovat mi to žena nechce, chce abych byl i na hypotéce, aby nedlužila jenom ona. 

05.02.2024
Odpověď

Dobrý den, ve Vašem případě by se jednalo o tzv. změnu dlužníků. Pro změnu dlužníka (tedy i přidání dalšího spoludlužníka) je nutné kontaktovat bankovní ústav, kde je hypoteční úvěr čerpán. 

Banka Vám následně sdělí, zda je možné přidat osoba coby spoludlužníka k původnímu dlužníkovi hypotéky. Obvykle je třeba splnit několik podmínek, mezi které patří například pdobná výše a stabilita příjmů, spolehlivost spoludlužníka v souvislosti s jeho závazky, splnění obecnýh podmínek pro možnost půjčení apod.

Pokud splníte tyto podmínky, bude s Vámi banka nejpravděpodobněji uzavírat dodatek k hypoteční smlouvě.

Následně se můžete s manželkou dohodnout buď na sepsání darovací smlouvy, případně na rozšíření společného jmění mnaželů o danou nemovitost. 

Odpovídá
JUDr. Milan Ficek

advokát

Google hodnocení

4.9


zobrazit 90 recenzí
Facebook hodnocení

4.9


zobrazit 362 recenzí
Odpovídá
JUDr. Milan Ficek

advokát


Online poradna

Máte problém, se kterým chcete pomoci?

Položit otázku

Konzultace

Najděte nejlepší řešení pro Vaši situaci s profesionální právní konzultací.

Chci konzultovat

Právní zastoupení

Důvěřujte mé zkušenosti a nechte mě pomoci s Vaší právní situací.

Potřebuji zastoupit

Kontrola dokumentů

Chcete se ujistit, že Vaše dokumenty jsou v pořádku? Spolehněte se na moji právní expertízu a získejte jistotu v platnosti Vašich dokumentů.

Chci kontrolu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. 
Další informace