Otázka

Jaká jsou kritéria pro přidělení nezletilého dítěte do péče jednoho z rodičů?


Položit otázku
Otázka

Dobrý den, chci se zeptat, aku mě bratr šanci získat do své péče, připadne střídavé péče 1,5 ročního syna? Jeho manzelka podala návrh na rozvod z důvodu fyzického napadení ze strany mého bratra. On se přitom jen bránil a nechtěně její zlomil prst, protože ho ona přitom mlátila do hlavy. Ona to neoznámila policii. Moze ist bratr za to do vězení? dakujem

Odpověď

Dobrý den, rozhodnutí o tom, kterému z rodičů soud svěří dítě do péče, zohledňuje mnoho faktorů jak na straně rodičů, tak i na straně dítěte. Rozhodujícím kritériem je však zájem nezletilého dítěte. Další okolnosti, které mají vliv na rozhodnutí o svěření jsou zejména otázky: osobnosti rodiče, vztahu rodiče k dítěti, postoje rodiče k právu dítěte stýkat se s druhým rodičem, rodinného zázemí rodiče a kontinuita prostředí pro dítě a ekonomické podmínky rodiče. Uvedená kritéria platí i pro rozhodnutí o střídavé osobní péče. Proto pokud jsou oba rodiče způsobilí dítě vychovávat a mají-li o osobní péči o dítě oba rodiče zájem, tak soud může svěřit dítě do střídavé osobní péče obou rodičů, pokud je to v zájmu dítěte a budou-li takto lépe zajištěny potřeby dítěte.

Okolnosti možného fyzického násilí mohou být předmětem řízení o rozvod manželství, protože soud při rozvodu zjišťuje jeho příčiny. O skutečnosti, zda se Váš bratr mohl dopustit některého z trestných činů, se vzhledem k nedostatku informací, nemohu s jistotou vyjádřit, i když uplatnění trestní odpovědnosti nepovažuji za pravděpodobné. Aby mohlo zahájit trestní stíhání proti svému bratrovi, musí se prokurátor resp. policista dozvědět, zda došlo k okolnostem, které nasvědčují, zda mohl být spáchán trestný čin, což v tomto případě zatím není splněno.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Odpovídá
JUDr. Milan Ficek

advokát

Google hodnocení

4.9


zobrazit 90 recenzí
Facebook hodnocení

4.9


zobrazit 362 recenzí
Podotázka

Je možné v případě nezletilé Změnit příslušnost soudu i jinak než přeneseném příslušnosti? děkuji Roman

05.12.2021
Odpověď

Dobrý den, podle ustálené judikatury lze zmrniť určenou příslušnost soudu ve věcech péče týkající nezletilé.



Mimo duvodu podle paragrafu 177 OSŘ je to možné iv případech tzv. jednorázového opatření (např. při odmítnutí dědictví); viz judikát níže - první část.



R 85/1970


Změna jednou určeny příslušnosti soudu ve věcech péče o nezletilé je zásadně možná jen Postupem podle 177 odst. 2 OSP, Výjimkou jsou případy rýze jednorázových opatření soudu ve věcech péče o nezletilé (např. Schválení odmítnutí dědictví), když v souvislosti s každým novým opatřením se znovu zkoumá Příslušnost soudu.


POKUD byly sourozenci Umístění v různém výchovy prostředí (např. U obou rodičů), zpravidla není vhodné, aby se Postupem podle § 177 odst. 2 OSP rozdělovala příslušnost soudu (a soudní spisy). O postupu podle § 177 odst. 2 OSP se vydá usnesení, které se doručuje všem účastníkům (nejen rodičům).

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Mam narok na striedavku ked děti su zmanipulované od manželky a tchýně, ze u mna jim nebude dobře? Jinak mam dobře podmínky, bydlení i docházky do škol.

07.12.2023
Odpověď



Dobrý den. Střídavý péče je upravena v ustanovení § 23 odst. 2 zákona o rodině, podle kterého: "POKUD jsou oba rodiče způsobilí dítě vychovávat a mají-li o osobní péči o dítě oba rodiče zájem, tak soud Může svěr dítě do střídavý Osobní péče obou rodičů, POkud je to v zájmu dítěte a budou- li takto Lépe zajištění potřeby dítěte. POKUD se střídavý Osobní peci souhlasí alespoň jeden z rodičů dítěte tak soud musí zkoumáš, zda bude střídavý Osobní pecí v zájmu dítěte. " V soudní řízení budou děti zastoupení tzv. kolizního opatrovníkem, který bude pečlivě zkoumáš situaci a poměry v rodině. Tento opatrovník se před soudem vyjádřit ik tom, zda by byla ve Vašem případě vhodná střídavý péče. POKUD jsou Vaše děti vzhledem k jejich věku a rozumovou vyspělost schopno vyjádřit samostatně jejich názor, mají právo být v řízení vyslechnutí, přičemž jejich názoru musí být věnována náležitá pozornost. Pro maximalizaci případnému úspěchu ve soudní řízení Vám doporučuji vyhledat odbornou Právní pomoc.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobrý den, žijí s partnerkou ve společné domácnosti (dům mých rodičů) a máme spolu dvě děti (4 a 6 let). Nejsme manželé ale já jsem napsaný v rodném listě dětí jako otec. Partnerka se se mnou Rozès a chce odejít. Jak se v takových případech řeší peci o děti? Budou platit nějaké výživné? Řeší se tomu soudní?

05.11.2022
Odpověď

dobrý den


podle § 36 odst. 1 zák. č. 36/2005 Sb. o rodině: "Rodiče nezletilé dítěte, který spolu nežijí, MOHOU se Kdykoli dohodnout o úpravě výkonu jejich rodičovské odpovědnosti. POKUD se nedohodnou, muzea soud i bez návrhu upravit výkon jejich rodičovské odpovědnosti, Zejména určí, kterému z rodičů svěr nezletilé dítě do péče. ustanovení § 24, § 25 a 26 se použijí Přiměřeně. "


Z toho vyplývá, že máte možnost s přítelkyní se dohodnout. POKUD dohoda nebude možná, Můžete podat návrh na soud, který rozhodne Zejména komu se svěr dítě do péče a jak má druhý rodič přispívat na jejich výživu. Takové Můžete zadala, aby byl upraven styk, případ uzavřel rodičovskou dohodu.




Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobry den. Ptám se jménem mé přítelkyně. Manzel jí přišel na nevěru se mnou. Podal Žádost na rozvod. Mají dvě děti ve věku 17r a 13r. Ona se chce takové rozvěsit. Jak mě přítelkyně postupovat? Co ma udelat aby nepřišla o děti? dakujem

Odpověď

Dobrý den, řízení o rozvod manželství je ze zákona spojené s řízením o úpravě výkonu rodičovské odpovědnosti na dobu po rozvodu. Jelikož jde o pecí soudu o nezletilé dětí, soud musí v takových řízeních zkoumáš skutkový stav iz Úřední povinnosti, nejen na základě návrhů účastníků řízení. Soud v řízení bude zkoumáš výchovné prostředí u obou rodičů (výchovným prostředím se rozumí nejen faktický stav, kde bydlí, ale takové s kým bývá, zda jsou zajištění potřeby dětí, zda takový Způsob bydlení není v rozporu se zájmy dětí ...). Vaší přítelkyni doporučuji v řízení poukazují na skutečnosti, které by otce dětí vykreslili v takovém světle, že se nedokáže o děti adekvátně postarat. Tato skutečnost se snadněji prokazuje v takova rodinách, kde se o domácnost starala výhradně matka, otec jí nepomáhal s domácími pracemi, s dětmi trávil málo volného času ... Vaše situace je specifická i tím, že bazény jsou Dostatečně chápe situaci, tzn. že S velkou pravděpodobností budou v soudní řízení vypovídat i oni (zvláštní POkud to některé z účastníků řízení navrhne). Soud bude i od nich zjistit, s kým chtěj dále bydlet, jak si představuj úpravu péče, případně zda by jim vyhovovala střídavý Osobní péče.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.

Trápi vás "Jaká jsou kritéria pro přidělení nezletilého dítěte do péče jednoho z rodičů?" a chcete pomoci?

Podotázka

Před týdnem jsme s manželkou absolvovali prve jednání ve věci rozvodu, na manželčiny podnět. Manželství je více méně rozvedené, manželka nemá zájem setrvat v tomto svazku. Problém nastal u děti, kde po vyjádření sociální pracovnice, která doporučila děti svěřit do mé péče, to manzelka s právnickou zavrhli. Soudkyně proto jednání odročila, a když jsem to spravne pochopil, já, manželka a nase dvě děti budeme muset navštívit psychologa. Já, i děti jsme matku a manželku prosili, aby rozvod zastavila. Děti s nou bydlet same nechtějí. Bojím se, že o děti přijdu. Je na to vse nějaká ráda? Dakujem.

Odpověď

Dobrý den, nemyslím si, že máte důvod se domnívat, že Vám děti svěřené do péče na dobu po rozvodu nebudou. Ve Váš prospěch svědčí zájem Vašich nezletilých dětí o Vaši péči a výchovu, což je v tomto řízení podstatné. Také se k tomuto názoru přiklání i jejich kolizní opatrovník. Předpokládám, že nařízení znaleckého dokazování psychologem, je pouze z důvodu soudu získat jistotu pro toto rozhodnutí, a to v otázce přezkoumání vztahu dětí k oběma rodičům nebo osobnostních předpokladech pro výchovu ze strany obou rodičů. Radím Vám proto postupovat v souladu s pokyny soudu a stanoveného znalce.

Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobrý den. První jednání byl po 8 měsících, kde soud rozhodl o střídavé starostl., Protože tehdy jsem neměla práci a manžel argumentoval i tím, že často střídám práce, bydlení a mám psych. potíže. Musím bratr léky, za co já nemohu, ale jsem v stabil. stavu, dokážu se io syna postarat. On měl psychické potíže také, i v nemocnici byl a měl by bratr léky. Detska psychologická doporučila dieta do mé starostl. U manžela zjistila, že mě narcistní sklony. Dcera mě 5r., Zkouší jeho hranice. Byl už jednou rozvedený. I vyhrožuje mi, pokud budu proti stříd. star., ze pak uvidím. Jak se bránit, resp. co by bylo nejlepší udělat? Já jsem si svou nemoc nezapříčinila. Nejsem alkoholik, ani nic podobně. Děkuji.


13.02.2021
Odpověď

Dobrý den, podle § 24 odst. 2 zákona o rodině, pokud jsou oba rodiče způsobilí dítě vychovávat a mají-li o osobní péči o dítě oba rodiče zájem, tak soud může svěřit dítě do střídavé osobní péče obou rodičů, pokud je to v zájmu dítěte a budou-li takto lépe zajištěny potřeby dítěte . Pokud se střídavou osobní péčí souhlasí alespoň jeden z rodičů dítěte, tak soud musí zkoumat, zda bude střídavá osobní péči v zájmu dítěte. Nejdůležitějším faktorem, který soud v dané věci posuzuje, je tedy zájem dítěte. Ve svém příspěvku popisujete jen svůj zdravotní stav resp. osobnostní kvality otce dítěte, avšak vůbec neuvádíte důvod, pro který si myslite, že nařízená střídavá péče není v zájmu Vaší dcery. Pokud jsou v této formě zabezpečené potřeby Vaší dcery lépe, nevidím důvod pro změnu soudního rozhodnutí. Pokud s rozhodnutím nesouhlasíte, podejte odvolání.


Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobrý den. Prosím Vás o radu. Mám dvou nezletilých syny od dvou partnerů. Moje životní situace byla velmi zla a staršího syna si vzala do náhradní osobní péče babička bývalého partnera a mladší syn byl přisouzen druhému bývalému partnerovi. Žiji v České republice a moje životní situace se zlepšila. Mám práci, byt v pronájmu. Chtěla bych zpět syny do péče a i oni chtějí být se mnou. Mladší syn žije v hrozných podmínkách bez sociálního zařízení a topí dřevem. Většinou se o něj stará babička, která již nedokáže. Jak mám postupovat. Může se na staršího syna zrušit náhradní osobní péče i ze strany babičky? Děkuji za brzkou odpověď.


13.02.2021
Odpověď

Dobrý den,



pokud jde o syna v péči staré matky, dovoluji si uvést, že soudy a úřady musí pravidelně zjišťovat a snažit se o to, aby dítě již mohlo být svěřeno do Vaší péče, tedy aby se obnovila rodina. V obou situacích můžete podat k soudu návrh na svěření dětí do vaší osobní péče. Budete však muset soudu doložit, že se o děti dokážete postarat.


Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobrý den, potřebovala bych poradit ve věci, zda se může starat moje máma o mé děti, kdybych vedle rodičovské dovolené šla do práce, ale manžel s tím nesouhlasí, neboť ji nesnáší, ale děti ji mají velmi rádi. Nic jiného mi nezbývá než jít do práce, protože mi manžel stále vytýká, že musí platit poplatky kolem domu, ale na děti nepřispívá, že mám vše zvládnout uživit 3 děti z rodičovského příspěvku, ale to se nedá. Za odpověď předem děkuji.


01.03.2021
Odpověď

Dobrý den. O tom, jakým způsobem zajistí rodiče péči o děti by měly primárně rozhodovat spolu, a to dohodou. Nevidím však problém v tom, pokud by Vám Vaše matka (stará matka dětí) pomáhala s péčí o děti.

Nad rámec vaší otázky je však třeba poukázat na skutečnost, že nestačí, pokud jeden z rodičů přispívá pouze na domácnost, avšak na náklady spojené s péčí o děti ne. Rodiče mají totiž ve vztahu k dětem zákonnou vyživovací povinnost.

Nejvhodnější bude, když se s manželem ohledně péče o děti a domácnost promluvíte a dospějete k rozumnému kompromisu.


Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.

Trápi vás "Jaká jsou kritéria pro přidělení nezletilého dítěte do péče jednoho z rodičů?" a chcete pomoci?

Podotázka

Dobrý den. Chem se zeptat jak mám postupovat v případě, že exmanželka, která žije s dětmi a nyní po dvouleté známosti s nějakým mužem čeká zase dítě. Já pracuji dlouhodobě v zahraničí a děti bych chtěl mít řadu u sebe a oni s tím souhlasí, abychom byli spolu. Na Slovensku mám sice byt, ale vzhledem k věku děti (15, 14, 13), zda by soud neměl přihlížet na jejich potřeby a fakt kde chtějí žít. Zhruba se jedna o to, že exmanželka se chystá stahovat as našimi dětmi někam do domu ale oni nechtějí bydlet s jejím novým partnerem. Nejstarší syn bude od září 2017 navštěvovat střední školu, mladší děti jsou ještě na základní škole. Děti jsou se mnou rádi, když dojdu domů sice jen na chvíli a pak musím zase pryč kvůli práci. Za další exmanželka ani nepovažuje za nutné mi sdělit, že se radikálně mění životní situace mých a její děti. Já jsem se to dozvěděl jen z rozhovoru s dětmi. Tedy já bych řadu měl svěřené děti do své péče, protože nyní bude exmanželka soustřeďovat veškerou svou pozornost na nový přírůstek a nakolik ji znám velmi dobře budou starší děti odsouvány bokem. Proto se na Vás obracím s žádostí, jak bych měl postupovat. Děkuji.


03.04.2021
Odpověď

Dobrý den, podle § 26 zákona o rodině, pokud se změní poměry, může soud i bez návrhu změnit rozhodnutí o výkonu rodičovské zodpovědnosti nebo dohodu o výkonu rodičovské zodpovědnosti. Na změnu rozhodnutí, kterým byly děti svěřeny do péče matky, budete muset prokázat, že od poslední úpravy došlo ke změně poměrů, z nichž soud vycházel při určení svěření do péče. Změnou poměrů není skutečnost, že chcete mít děti u sebe a to, že s tím Vaše děti souhlasí. Nakonec těmto podle mého názoru není ani, zatím ničím podložená nejistá budoucí skutečnost, že matka bude po narození dítěte, ostatní "odsouvat stranou". V každém případě soud v tomto druhu řízení zkoumá zájem dítěte, zejména stabilitu a vhodnost výchovného prostředí. Uvedené kritérium pravděpodobně nedokážete splnit, protože pracujete dlouhodobě v zahraničí a proto je vyloučeno, abyste svým dětem poskytovali stálou osobní péči a takto zajišťovaly jejich výchovu.


Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Zdravím. Mám dcerku ve věku 4 let a od manželky jsem odešel. Je to asi 4 měsíce. Manželka se věčné hádala i pro maličkosti a věčné provokovala a nahrávala si mě pak do mobilu. Dcerka je moje biologická a manželce jsem dovolil si ji osvojit soudní před cca rokem. No pak, když dosáhla to osvojení, úplně se změnila a dělala všechno proto, aby má psychicky zničila. Proto jsem šel k rodičům. A teď mi nechce dávat ani dceru. A chtěla po mně, abych jí podepsal papíry, aby dcera byla v její péči jinak použije nahrávku, kde jsem se jí vyhrožoval. Podle mě to měla všechno předem naplánované ale samozřejmě jsem jí nic nepodepsal. A když přijdu pro dceru, měla hned začne plakat a vůbec se mnou nejde. Ze začátku, když jsme se rozešli, dcerka neměla problém se mnou jít a byla vždy ráda při mně. Čili očividně musela dcerce napovídal nesmyslné věci. A určitě manželka nebude mít dobrý vliv na její výchovu. Její jde pouze o peníze. Jakou mám šanci získat svou dceru do své péče, protože se chci i rozvádět. Nebo, co byste mi poradili. Děkuji.


23.04.2021
Odpověď

Dobrý den, ve smyslu § 36 zákona o rodině, rodiče nezletilého dítěte, kteří spolu nežijí, mohou se kdykoli dohodnout o úpravě výkonu jejich rodičovské zodpovědnosti. Nedohodnou-li se, může soud i bez návrhu upravit výkon jejich rodičovské zodpovědnosti, zejména určí, kterému z rodičů svěří nezletilé dítě do péče. Pokud se tedy s manželkou nedokážete na výchově o dceru dohodnout, případně i na setkávání, podejte na soud návrh, aby výkon rodičovské určil soud rozhodnutím. Pokud podáte návrh na rozvod manželství, mějte na paměti, že v tomto řízení soud je povinen ze zákona upravit výkon rodičovské zodpovědnosti k nezletilému dítěti pro dobu po rozvodu a to buď schválením rodičovské dohody nebo autoritativním rozhodnutím. Soud při rozhodování o výkonu rodičovské zodpovědnosti nebo při schvalování dohody rodičů respektuje právo nezletilého dítěte na zachování jeho vztahu k oběma rodičům a vždy přihlédne k zájmu nezletilého dítěte, zejména na citové vazby, vývojové potřeby, stabilitu budoucího výchovného prostředí a ke schopnosti rodiče dohodnout se na výchově a péči o dítě s druhým rodičem. Soud dbá, aby bylo respektováno právo dítěte pro výchovu a péči ze strany obou rodičů a aby bylo respektováno právo dítěte k udržování pravidelného, rovnocenného a rovnoprávného osobního styku s oběma rodiči. Dovoluji si Vás upozornit, že soukromá videonahrávka vyhotovena bez souhlasu dotčené osoby je získána v rozporu se zákonem a proto ji nelze použít jako důkaz v trestním nebo civilním řízení. Vaše manželka se svým jednáním mohla dopustit trestného činu Porušení důvěrnosti ústního projevu a jiného projevu osobní povahy podle § 377 tr zákona (TZ) a není vyloučena ani trestněprávní odpovědnost za trestný čin vydírání podle § 189 TZ nebo Nátlaku podle § 191 TZ.


Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Za odpověď děkuji. My se už ani neumíme normálně mluvit já, když něco říkám tak mě buď neposlouchá nebo křičí prostě začal být takový, že jen všechno pro sebe. Nedávno jsme přefinancována hypotéku brali jsme si navíc peníze kvůli tomu jsme se dostali na mém účtu do minusu, neboť jsem platila všechny poplatky také znalkyni a on mi řekl, že na ty peníze nemám nárok, že on si ze toho vyplatí dluhy, přitom mu i v bance vrátili peníze na náklady spojené s vyplacením znalkyně a na katastru.


02.03.2021
Odpověď

Dobrý den. Zákon o rodině pamatuje i na situace, kdy se manželé nemohou dohodnout. Ohledně neshody v manželském vztahu zákon o rodině v ustanovení § 19 odst. 2 uvádí, že: "O věcech rodiny rozhodují manželé společně. Nedohodnou-li se o podstatných věcech, rozhodne na návrh jednoho z nich soud. "

Obdobná úprava platí i ve vztahu k neshodě manželů ohledně výkonu rodičovské zodpovědnosti. Podle § 35 zákona o rodině platí, že: "Pokud se rodiče nedohodnou o podstatných věcech souvisejících s výkonem rodičovské zodpovědnosti, zejména o vystěhování nezletilého dítěte do ciziny, o správě majetku nezletilého dítěte o státním občanství nezletilého dítěte o udělení souhlasu na poskytování zdravotní péče ao přípravě na budoucí povolání, rozhodne na návrh některého z rodičů soud. "


Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Podotázka

Dobrý den, prosím se chtěla bych se poradit, s manželem jsme manželé asi 5 let, ale žijeme v jedné domácnosti již delší dobu. Mame spolu 3 děti, 15 letou dceru, 9 a 5 ročních syny. Pracuji v Rakousku jako pečovatelka, jsem psychicky a fyzicky tyrana manželem. Mám možnost zůstat pracovat a bydlet v Rakousku, strach mi čím dál víc brání chodit domů. Je možné, že bych si uměla děti vysoudit do Rakouska a bydlet tady s nimi? Manžel se sice o děti stará ale nemá s nimi vyvinutý skoro žádný rodičovský vztah. Děti, když jsem v robotu jsou skoro stále samy doma a stará se o dcera. Pro něj je prvořadé fitko, a hokejbalové zápasy a tréninky. Na to vše užívá Steroidní přípravky z nichž je agresivní. Pokud by to bylo možné prosím Vás o radu a postup jak získat děti k sobě.


07.07.2021
Odpověď

Dobrý den. Neuvedli jste, zda zároveň máte zájem o rozvod Vašeho manželství. Soud v rámci rozvodu manželství bude automaticky vést i řízení o úpravě práv a povinností k nezletilým dětem. Pokud podáte návrh v návrhu je třeba uvést, že požadujete děti svěřit do Vaší osobní péče, jakou navrhujete výšku výživného a také zda žádáte upravit styk otce s nezletilými dětmi. O úpravě zodpovědnosti bude rozhodovat soud, řízení se však zúčastní i kolizní opatrovník, který prošetří poměry v rodině a vyjádří se nejen k osobní péči, ale pokud k výšce výživného pokud úpravě styku. V případě potřeby lze do řízení navrhnout přibrat i znalce. Zda budou děti svěřeny do Vaší osobní péče je momentálně těžké posoudit, všechno to bude záviset na mnoha faktorech a přihlížet se bude hlavně na zájem nezletilých dětí. Pokud i budete mít děti svěřené do Vaší osobní péče to automaticky neznamená, že můžete děti odvést do zahraničí. S jejich přestěhováním do zahraničí musí souhlasit i otec dětí. Doporučuji Vám vyhledat advokáta na Slovensku, který Vám pomůže s návrhem a bude Vás provázet i celým soudním řízením.


Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.

Trápi vás "Jaká jsou kritéria pro přidělení nezletilého dítěte do péče jednoho z rodičů?" a chcete pomoci?

Odpovídá
JUDr. Milan Ficek

advokát


Online poradna

Máte problém, se kterým chcete pomoci?

Položit otázku

Konzultace

Najděte nejlepší řešení pro Vaši situaci s profesionální právní konzultací.

Chci konzultovat

Právní zastoupení

Důvěřujte mé zkušenosti a nechte mě pomoci s Vaší právní situací.

Potřebuji zastoupit

Kontrola dokumentů

Chcete se ujistit, že Vaše dokumenty jsou v pořádku? Spolehněte se na moji právní expertízu a získejte jistotu v platnosti Vašich dokumentů.

Chci kontrolu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. 
Další informace