Když se dcera odstěhovala ze společné domácnosti před rozvodem a vše nechala ve společném bytě a potřebuje koupit elektrospotřebiče do pronajatého bytu, budou se tyto spotřebiče bratr do SJM?
Dobrý den, děkujeme za Vaši otázku, ke které si dovoluji zaujmout následující právní názor.
Podle ustanovení § 143 občanského zákoníku Společné jmění manželů je vše, co může být předmětem vlastnictví a co nabyl některý z manželů za trvání manželství, s výjimkou věcí získaných dědictvím nebo darem, jakož i věcí, které podle své povahy slouží osobní potřebě nebo výkonu povolání jen jednoho z manželů, a věcí vydaných v rámci předpisů o restituci majetku jednomu z manželů, který měl vydanou věc ve vlastnictví před uzavřením manželství nebo jemuž byla věc vydána jako právnímu nástupci původního vlastníka.
SJM podle § 148 odst. 1 občanského zákoníku zaniká mj zánikem manželství. Podle názorů odborné veřejnosti Samotné zrušení společné domácnosti, opuštění společné domácnosti jedním z manželů nebo oddělené hospodaření manželů nemá za následek zánik společného jmění manželů. Společné jmění manželů trvá i když manželé nežijí ve společné domácnosti a se společným majetkem hospodaří odděleně. Tyto skutečnosti by samy o sobě nemohly být ani důvodem zrušení společného jmění manželů podle § 148 odst. 2 OZ. Aplikační praxe soudů se ustálila na tom, že zrušení společné domácnosti nemá za následek zánik SJM manželů, společné jmění manželů trvá dále i po zrušení společného řízení a na právech a povinnostech manželů vyplývajících z tohoto spoluvlastnictví se tím nic nemění.
Z tohoto lze dospět k názoru, že i když se jeden z manželů odstěhuje ze společné domácnosti, nemá tato skutečnost sama o sobě vliv na trvání SJM. SJM jako takové trvá nadále se všemi právními důsledky, které z toho pro manžele vyplývají.
Pokud by jeden z manželů nabyl věci (ne darem či děděním), během manželství, patřily by tyto do SJM. Výjimku tvoří věci osobní potřeby, zda věci sloužící k výkonu povolání. Ty do SJM nepatří. Pokud jde o věci sloužící osobní potřebě, sem se zařazují zejména obvykle šatstvo, kosmetické přípravky, zdravotnické prostředky a jiné předměty obvyklé a přiměřené osobní potřebě. Důležité je posoudit, zda tato věc skutečně i slouží osobní potřebě. Pokud by byla i tato věc byla podle své povahy způsobilá sloužit osobní potřebě, ale reálně by jí nesloužila, nepatřila by do výlučného majetku dotyčného manžela, ale do SJM.
Podle mého názoru elektrospotřebiče nesplňují charakteristiku věci sloužící osobní potřebě, a proto patří do SJM. Mohou však existovat i právní názory, že taková věc nebude v SJM.
Stejně je důležité i to, z jakých prostředků budou věci nabyté. Pokud by byly např. spotřebiče koupeno z výlučného majetku jednoho z manželů (např. majetku, který získal darem, či děděním, a proto do SJM nepatří), nepatřily by tyto věci do SJM, i kdyby nesplňovaly charakteristiku věcí sloužících osobní potřebě jednoho z manželů. Šlo by totiž jen o tzv. transformaci majetku.
Pokud tedy půjde věci, které svou povahou neslouží osobní potřebě jednoho z manželů, budou patřit do SJM, a proto na nich bude mít stejný nárok tak manžel, tak manželka.
Po zániku manželství tradičně následuje vypořádání SJM, kde si manželé rozdělí svůj majetek. Při vypořádání se postupuje podle § 149 a násl. Občanského zákoníku:
Pokud podnikatelskou činnost po zrušení bezpodílového spoluvlastnictví manželů vykonává podnikatel společně nebo s pomocí manžela, který není podnikatelem, rozdělí se mezi ně příjmy z podnikání v poměru stanoveném písemnou smlouvou; pokud taková smlouva nebyla uzavřena, rozdělí se příjmy rovným dílem.
§ 149
(1) Jestliže zanikne společné jmění, provede se vypořádání podle zásad uvedených v § 150 .
(2) Jestliže dojde k vypořádání dohodou, jsou manželé povinni vydat si na požádání písemné potvrzení o tom, jak se vypořádali.
(3) Jestliže se vypořádání neprovede dohodou, provede je na návrh některého z manželů soud.
(4) Pokud do tří let od zániku společného jmění manželů nedošlo k jeho vypořádání dohodou nebo jestliže společné jmění manželů nebylo na návrh podaný do tří let od jeho zániku vypořádáno rozhodnutím soudu, platí, pokud jde o movité věci, že se manželé vypořádali podle stavu , v jakém každý z nich věci z bezpodílového spoluvlastnictví pro potřebu svou, své rodiny a domácnosti výlučně jako vlastník užívá. O ostatních movitých věcech ao nemovitých věcech platí, že jsou v podílovém spoluvlastnictví a že podíly obou spoluvlastníků jsou stejné. Totéž platí přiměřeně o ostatních majetkových právech, které jsou pro manžele společná.
(5) Jestliže se po vypořádání společného jmění manželů rozhodnutím soudu nebo dohodou objeví majetek, který nebyl zahrnut v rámci vypořádání, platí pro něj domněnka uvedená v odstavci 4.
§ 149a Pokud se dohody mezi manžely podle ustanovení § 143 a 149 týkají nemovitostí, musí mít písemnou formu a nabývají účinnosti vkladem do katastru.
§ 150 Při vypořádání se vychází z toho, že podíly obou manželů jsou stejné. Každý z manželů je oprávněn požadovat, aby mu bylo uhrazeno, co ze svého vynaložil na společný majetek, a je povinen nahradit, co se ze společného majetku bylo vynaloženo na jeho ostatní majetek. Dále se přihlédne především k potřebám nezletilých dětí, k tomu, jak se každý z manželů staral o rodinu, a na to, jak se zasloužil o nabytí a udržení společných věcí. Při určení míry přičinění je třeba vzít též zřetel k péči o děti a na zakázky společné domácnosti.
Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Dobrý den, manžel vlastní nemovitost, v níži žijeme, v jeho výlučné vlastnictví. Získal ji darováním od svých rodičů ještě před naším manželství. Rodice vlastnili dům dlouhá léta. POKUD by nyní (v manželství) převedl manzel 1/2 podílu vlastnictví na domě na mna, převedl by ho do SJM nebe do mého výlučného vlastnictví? Resp. jakým způsobem je mozne udelat převod tak, aby on vlastnil 1/2 domu, i já 1/2 domu, kazdy ve svém výlučné vlastnictví (ne v SJM)? Dakujem, pekny den.
Dobrý den,
věci, které získá jeden z manželů Během manželství např. Dědictví či darováním, nepatrně do SJM. POKUD by nyní manžel na Vás převedl polovinu nemovitosti, šlo by o převod z jeho výlučného vlastnictví do Vašeho výlučného vlastnictví. Do SJM by mohl podíl patří, POkud byste se na tom dohodli formou notářského zápisu podle § 143a občanského zákoníku.
Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to vlastně s BSM, co patří a co nepatří do něj. Jsem 24 let vdaná. Máme dvě děti - 23 letou dceru a 17 letěla syna. Oba školních ještě. Za toto období jsme spolu s manželem Koupili 3-klidový byt a po pár letech jsme si postavili rodinný dům typu bungalov. Obě nemovitosti jsou v BSM. Před čtyři lety si manžel našel mladší milenku, se kterou Během TÉTO doby intenzivně žil (přespával pravidelně u ní, zariz její dům, bral na dovoleno, kupoval její dráze věci). Začátkem prosince 2016 se ode mě Přestěhuješ a spolu s ní nyní bydlí v paneláku v 1-pokojovém bytě, který koupil na své jméno Během našeho manželství. Já jsem zůstala sama v domě. Problém je v tom, že se chci rozvěsit, ale dělá problémy Kvůli těmto nemovitostem. Tvrdí, že všechno je jeho, protože, že já jsem nevložila do stavby domu ani cent a že všechno platí on. Já jsem zaměstnán na částečný úvazek. Tvrdí, že postavený dům, je výlučně jeho nebyla pozemek, na kterém stojí, dostal jako dar od otce. (Po pravdě dostal od otce 50 000 SK na pozemek, který byl veden na katastru jako orná půda.) A že po prodeji pozemků roztříštěných z tohoto jednoho, postavil dům, takže Peníze dal vyloučit on a tým pádem mi po rozvodu z něj nic nepatří . Kromě toho tento dům založil Kvůli půjčce na období 20 let. Splácet se druhý rok a dlužno Částka je 168 000 EUR. Já jsem ručitel. V našem 3-pokojovém bytě nyní bývá 23letá dcera s přítelem. Kromě toho vlastní Několik bytů v různých městech, které kupoval bez mého vědomí, nabytých Během manželství, ale jsou psaná na jeho jméno a nejsou v BSM. Dále dvě luxusní auta, na jednom jezdí on, na druhém já, jedno přepsal na svou firmu, jejichž mě takové Několik, na Slovensku iv zahraničí. Jednu jachtu, která kotví v Chorvatsku. Nevím, jestli by z těchto věci něco patřilo i mně, nebyla v těchto firmách je jednatelem on, ale založil jejich Během manželství. A vyhrožuje, že udělá iz bytů iz aut vyloučení. Vyhrožuje mi, že nic nedostanou, že nic není moje. Často je agresivní, psychicky i fyzicky mě týrá. Místokrál mě fyzicky napadl, mám takové lékařské zprávy, ale na policii jsem se ho bála udat, aby mi neděli ještě horší. Dělá mi všude cirkus, či na ulici, jestli u mě v práci. Mám svědky, jak mě honil a vyhrožuje a křičel na mě. Vyhazuje mě permanentně z domu a bere mi auto, jakož i oblečení, protože, že ty mi kupoval on, takže jsou jeho. I nyní mě vyhodil z domu a mi sebral auto a dal ho své přítelkyni, která na něm bez ostychu jezdí. Vyhrožuje, že nás dá odpojit plyn, elektriku. Nevím, co v takovém případě dělat. A na co bych Měla po rozvodu nárok. Děkuji za brzká odpověď.
Dobrý den. Z vámi popsané situace usuzuji, že jde o poměrně komplikovaný problém. Bez podrobné právní analýzy totiž nelze s určitostí uvést jaké předměty do BSM pátrat a jaké ne. Rozhodně se však nedá souhlasit s tím, že všechno Patří Vašemu manželovi. Pro určení co patří do masy BSM a co už není rozhodující Především ustanovení § 143 občanského zákoníku a takové ustálená rozhodovací praxe SOUDAL. Není přitom Rozhodující pouze to, jako jsou nemovitosti evidované v katastru nemovitostí nebo na koho jsou motorová vozidla a jiné movitých předměty evidované, ale to, zda byly tyto předměty pořízení za trvání manželství az prostředků patřících do BSM.
Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Dobrý den, děkuji za odpověď, ještě se chci zeptat na ten úvěr, Což je na zmíněný dům. Jelikož je dům až do splácení úvěru v majetku banky, tak do rozvodu nepatří do BSM? Stále mi tvrdí, že na něj nemám žádné právo, nebyla pozemek, na kterém stojí, koupil z peněz, co mu daroval otec (darovací smlouvu nemá, jen ústně tvrzená tchýně). Otec mu daroval 50 000 SK na koupi pozemku - orné půdy. Manžel až poté, kdy se orná podle stala stavebním pozemkem tento pozemek po děleních prodal cca za 3 500 000 SK, 9 Aru nechal na stavbu našeho domu a za tyto Peníze postavil dům, proto nemám něj právo a nepatří do BSM. Vše Během manželství. Berou se i tyto Peníze za prodej pozemku (3 500 000 SK) v úvahu jako dar, protože pozemek byl KOUPENO pouze z darovaných 50 000 SK? A, jak by to bylo, kdybychom nyní dům prodali az peněz vyplatily úvěr bance? Už jsem zoufalá, protože se mi dennodenně vyhrožuje tímto a chce mě o všechno připravit. Děkuji za brzká odpověď.
Dobrý den, banka má zřízení pouze zastavárny právo, není vlastníkem domu.
Pokud jde o dům, tak POkud je veden na LV v BSM, pak on by musel prokazuje, že dům nespadá do BSM. POKUD má byty v různých městech ačkoli napsala na sobě, pak to ještě neznamená, že jsou to jeho byty. Soud se na to bude dívat, že je to společné.
Takové je potřeba věděla, že v rozvodu se neřest majetky, to se řeší až po rozvodu. Nemusíte proto být dohodnutí Ohlédneme majetku.
Doporučuji Vám Naji si dopisy vlastnictví všech nemovitostí, aby něco nestihl poprepisovať. Po rozvodu Vám Můžeme pomoci při vyjednávání s ním. Ničeho se nebojte. Přece po 23 letech manželství nezůstanete bez majetku.
Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Dobrý den. V roce 1974 koupil manžel spolu s rodiči pozemek. Manžel polovinu a jeho rodiče spolu polovinu. / Celý pozemek 3774 m2 /. V roce 1975 jeho otec daroval dceři pozemek. Na darovací smlouva je uveden pouze otec s konkrétního m2 / 910m2 /. Je taková smlouva platná po tolik letech? Otec jí to daroval sám v domnění, že daruje ze své poloviny svou polovinu. Platilo tehdy BSM?
Dobrý den. Občanský zákoník je platný od roku 1964. V bezpodílovém spoluvlastnictví manželů je vše, co Může být předmětem vlastnictví a co nabyl některých z manželů za trvání manželství, s výjimkou věcí získaných Dědictví nebe darem, jakož i věcí, které podle své povahy Slouží osobním potřebám výkonu povolání jen jednoho z manželů, a věcí vydaných v rámci předpisů o restituci majetku jednomu z manželů, který Měl vydanou věc ve vlastnictví před uzavřením manželství nebo jemuž byla věc vydána jako právnímu nástupci původnímu vlastníka. Věci ve společné jmeno užívají oba manželé along; along hradí též náklady vynaložené na věci nebo spojené s jejich užíváním a udržováním. Běžné věci týkajícím se společným věcí Může vyřizuje každý z manželů. V ostatních věcech je třeba souhlasu obou manželů; jinak je právní úkon neplatný.
Převod podílu na pozemku, není běžný úkon, ale je na něj třeba souhlasu i druhého manžela. Vy uvádí, že nejen rodiče, ale i Váš manžel byli podílníky spoluvlastníci nemovitosti. POKUD chce jeden z nich svůj podíl darovat nebe prodat ostatní mají předkupního práva. Takové POkud by chtěl darovat jeden z nich jen určité m2 na pozemku je třeba vyhotovit geometrický plán, aby se určilo kolik m2 Představuje podíl obou manželů (nikoli jednoho z nich, POkud oba mají jeden podíl) a tento by měl být součástí darovací smlouvy a návrhu na vklad na katastr, potom jak byla splněna nabídkových povinnost. Takové v případě, že jde o pozemek, který je v extraviláne a jde o zemědělské pudu, je třeba přihlédnout i na to, zda nejde o drobení Zemědělské půdy. Doporučuji Vám s listinami navštívit advokáta, který po jejich posouzeny odpo Vaši otázku přesněji.
Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Trápi vás "Co patří do SJM?" a chcete pomoci?
Dobrý večer, chci Vás poprosit o právní pomoc. Potřeboval bych poradit. Moje manželka nedávno náby vyšší finanční hotovost z vypořádání BSM z bývalého manželství. Tato Částka je na společné účtu, která přišla na účet doposud Během trvání našeho manželství. Počítá se tato Částka do našeho BSM v případě, že bychom se v budoucnu rozvedli? Nebe tato Částka je způsobilý pouze pro ni? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
na Vaši otázku odpovídá následovně:
14./ Podle ust. § 143 Obč. zákoníku platí, že v BSM je vše, co Může být předmětem vlastnictví a co nabyl některých z manželů za trvání manželství, s výjimkou věcí získaných Dědictví nebe darem, jakož i věcí, které podle své povahy Slouží osobní potřebě nebe výkonu povolání jen jednoho z manželů , a věcí vydaných v rámci předpisů o restituci majetku jednomu z manželů, který Měl vydanou věc ve vlastnictví před uzavřením manželství nebo jemuž byla věc vydána jako právnímu nástupci původnímu vlastníka.
2. / Částka získaná Vaší manželkou z vypořádání bývalého BSM i když byla vyplacena doposud po Uzavření Vašeho manželství nepatří do BSM / R 45/79 /. Věci nadobudnté za předměty fin. prostředky budou patřit sice do nynějšího BSM, ale v případě zániku BSM bude mít Vaše manželka nároky ve smyslu ust. § 150 Obč. zákoníku: Při vypořádání se vychází z toho, že podíl obou manželů jsou Stejné. Každý z manželů je oprávněn požadovat, aby mu bylo uhrazeno, co ze svého vynaložil na společný majetek, a je povinen nahradit, co se ze společného majetku bylo vynaloženo na jeho ostatní majetek.
Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Dobrý den, manželka na mateřské dovolené pobírá všechny přídavky (mateřská, rodičovský atd) na naše dítě ze slovenské SP a plus dorovnání z rakouské strany. Já jako otec dítěte mám právo požadovat, abych disponoval s nějakou částí těchto peněz? Odvody do Rakouska na rakouskou živnost manželky byly placeny ze společného rodinného rozpočtu. Jsme manželé ještě před narozením našeho dítěte. Děkuji.
Dobrý den,
podle ust. § 143 občanského zákoníku platí:
"Společné jmění manželů je vše, co může být předmětem vlastnictví a co nabyl některý z manželů za trvání manželství, s výjimkou věcí získaných dědictvím nebo darem, jakož i věcí, které podle své povahy slouží osobní potřebě nebo výkonu povolání jen jednoho z manželů, a věcí vydaných v rámci předpisů o restituci majetku jednomu z manželů, který měl vydanou věc ve vlastnictví před uzavřením manželství nebo jemuž byla věc vydána jako právnímu nástupci původního vlastníka. "
Do BSM v zmyslke zákona tedy patří i příjmy manželů z prac. poměru, ze samostatně výdělečné činnosti, nemocenské dávky a podobně.
Mateřské je dávka nemocenského pojištění, které se poskytuje z důvodu těhotenství nebo péče o dítě; vyplácí ho Sociální pojišťovna.
Rodičovský příspěvek je státní sociální dávka, kterou stát přispívá oprávněné osobě k zajištění řádné péče o dítě.
Podle ust. § 144 občanského zákoníku platí:
"Věci ve společném jmění užívají oba manželé společně; společně hradí též náklady vynaložené na věci nebo spojené s jejich užíváním a udržováním."
§ 146 (1): Pokud dojde mezi manžely k neshodě o právech a povinnostech vyplývajících z bezpodílového spoluvlastnictví, rozhodne na návrh některého z nich soud. "
Pokud vycházíme ze samotné podstaty BSM, jako manželé máte oprávnění disponovat s příjmem, který je předmětem BSM oba. Řešení neshod je v kompetenci soudu v souladu s ust. § 146 Obč. zákoníku.
Z judikatury NS ČR p. zn. CPJ 86/1971, R 42/1972: Do společného jmění manželů patří až vyplacena a převzata mzda, nikoliv však nárok na mzdu. Do společného jmění manželů patří celá vyplacena mzda, nejen ta její část, která zůstala po uspokojení osobních potřeb toho manžela, o jehož mzdový nárok jde.
Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Dobrý den. Rada bych se informovala jak je možné převést nemovitost do BSM. Nemovitost jsme nabyli ještě před svatbou a každý vlastníme 1/2 nemovitosti. Měli bychom zájem nemovitost převést do BSM. Jak je třeba postupovat? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
převést nemovitost, kterou jste získali po podílového spoluvlastnictví před uzavřením manželství do společného jmění z právního hlediska není možné.
Podle ust. § 143a občanského zákoníku platí, že "manželé mohou dohodou rozšířit nebo zúžit stanovený rozsah bezpodílového spoluvlastnictví. Obdobně se mohou dohodnout io správě společného majetku."
Dotčená dohoda vyžaduje formu notářského zápisu a je možné ji sepsat s účinky pouze do budoucna, tedy jen ohledně majetku, který by jeden z manželů měl vstoupit do svého výlučného vlastnictví po uzavření této dohody; nebo jinak: uzavření dohody se zpětnými účinky, aby tato vztahovala i na nemovitost v podílovém spoluvlastnictví není právně možné.
Nejvyšší soud (R 30/2008) se přiklonil výkladu, že dohodou (ve formě notářského zápisu) již nelze měnit existující vlastnické vztahy.
Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.
Dobrý den, do SJM spadá i majetek sr o, kdy byl získaná během manželství, ale jsem v ní jednatelem sám?
Dobrý den přeji,
majetek společnosti patří jen společnosti. Do SJM však může spadat pouze hodnota obchodního podílu, který vlastní jako společník, jeden z manželů. Při vypořádání by se tato hodnota přihlížela. Není relevantní, zda jste nebo nejste jednatel. Jednatel je "jen" statutární zástupce a nemá ze zákona podíl ve společnosti. Pokud jste i společník, tak předmětná hodnota obchodního podílu patří do SJM, resp. se při vypořádání na ni přihlíží.
Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.Trápi vás "Co patří do SJM?" a chcete pomoci?
Patří do SJM majetek sr o, kde je jednatelem jen jeden z manželů? Jde o dům, který jeden z manželů koupil během manželství a napsal jej na firmu.
Dobrý den přeji,
pokud je na listu vlastnictví evidován dům na SRO, tak vlastníkem je SRO. Tento dům nebude předmětem SJM. Pokud se kupní cena zaplacena z majetku patřícího do SJM, můžete ji vymáhat od SRO. Předmětem vypořádání je totiž jen to, co patří manželem ke dni právní moci rozvodu.
Odpověď je podle slovenského práva. Pokud máte zájem o opdověď podle práva českého, napište mi na advokat@akficek.cz.Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaké věci osobního vlastnictví se nevztahují do BSM. Přečetl jsem si paragrafové znění z občanského zákoníku ale zajímalo by mě konkrétně, zda se do toho vztahuje i mobilní telefon. Manželé se rozvádějí, kde během hádky manžel vzal manželce mobilní telefon, který měla položený na nohách, rozbil ho a nakonec hodil do svého auta a odjel přičemž mobil její nevrátil.
Dobrý den,
zákon skutečně přesně neřeší, což je věc sloužící osobní potřebě jednoho z manželů. Podle mého právního názoru však mobilní telefon bude věc, která vzhledem ke své povaze slouží výlučně osobní potřebě daného manžela a nebude tak patřit do BSM.
Pokud jeden z manželů mě finančně prostředky uložené na účtu v bance vedeném na jeho jméno, v případě smrti druhého manžela, který nemá právo disponovat s tímto účtem, jsou tyto prostředky předmětem dědického řízení?
Dobrý den,
pokud tyto prostředky byly pořízeny během manželství, jsou předmětem BSM (nehledě na to, na koho jméno je evidován účet) av případě smrti, polovinu dostane druhý manžel a zbytek bude předmětem dědictví, kde dědí i manžel a ostatní dědicové. Pokud jsou to prostředky výlučné (darované, zděděné, získané před manželstvím, apod.), Tak budou v celosti předmětem dědictví.

JUDr. Milan Ficek
advokát
Konzultace
Najděte nejlepší řešení pro Vaši situaci s profesionální právní konzultací.
Chci konzultovatPrávní zastoupení
Důvěřujte mé zkušenosti a nechte mě pomoci s Vaší právní situací.
Potřebuji zastoupitKontrola dokumentů
Chcete se ujistit, že Vaše dokumenty jsou v pořádku? Spolehněte se na moji právní expertízu a získejte jistotu v platnosti Vašich dokumentů.
Chci kontrolu